Leden 2017

Jeden chybný krok

29. ledna 2017 v 19:52 | VeryVeri
Každý z nás o tom může vyprávět. Každý už někdy udělal něco, čeho později litoval. Třeba: "Proč jsem jí nic neřekl, když se ptala?" nebo "Neměl jsem pít.". Každý z nás se už občas vydal špatným směrem. Někdy si to uvědomujeme ještě předtím, než ten chybný krok uděláme. Často ale, když něco děláme, nepřemýšlíme nad následky a dojde nám to až potom, ale najdou se i tací, kterým to nedojde vůbec. A když jim to někdo vysvětlí, ani to nepovažují za chybu a neuvědomí si to nikdy.

To je potom těžké.

Nebudu vám tady psát žádné rady, jak se tomu, abyste neudělali špatný krok vyvarovat. Psycholog ani nic podobného nejsem a nebudu. Dělat chyby je lidské, ne že ne. Kdybychom nedělali chyby, nestaly by se náhody, nebo bychom se nestali silnějšími a zkušenějšími. Chybné kroky člověka naučí víc, než na jedničku s hvězdičkou napsaný test, nebo výhra na mistrovství světa. Bez chyb by tohle nebylo totiž možné.

Ale téma se jmenuje 'Jeden chybný krok'. Hm.. Víte v čem je vtip? Že nepoznáme, kdy ho uděláme. Nepodíváme se totiž na hodinky a neřekneme: "Jé, za pět minut by měl přijít chybný krok, rychle pryč, ať se to nestane." I když jsou v dnešní době technologie více než vyspělé, tak telepatii či cestování časem zatím neovládáme.

Kdybych vám tady vypsala seznam svých chybných kroků, četli byste tenhle článek tři roky. Každý den jich dělám plno. Mezi lidmi mi přijde, že nejvíce a pak když přijdu domů si říkám, proč jsem udělala tamtu a tamtu blbost a vždycky si říkám, že se musím poučit. Další vtip je v tom, že to snad nikdy neudělám. Kdo to má stejně? A tohle říkám ne proto, že bych se chtěla litovat. Jenom vím, jaká jsem.

A co vy?
Taky jste lidští a chybujete?
Doufám, že ano.