Proměna Aneb Jak Zamotat Hlavu Smrtijedovi- 5. Příliš mnoho

23. prosince 2015 v 19:35 | VeryVeri |  Fanfikce
5.
PŘÍLIŠ MNOHO
Elizabeth se pak probrala až na ošetřovně. Venku teprve svítalo, a proto byla všude ještě dost tma. Prvně jenom ležela s otevřenýma očima a koukala do stropu. Postupem času jí pak ale došlo, že neleží u sebe v posteli, nýbrž na ošetřovně. Nejprve ji přepadl záchvat paniky, ale pak se uklidnila a zkoušela si vybavit, co se to včera vlastně seběhlo. Pamatovala si to, jak viděla Draca v komnatě nejvyšší potřeby a pak to modré světlo. Nevěděla, jak se dostala na ošetřovnu a nevěděla ani proč ji tak moc bolí hlava.
Draco celou noc ani oka nezamhouřil. Monžství adrenalinu, co se v něm večer nahromadilo, mu vydrželo až do rána. A tak celou noc jen chodil po zmijozelské společenské místnosti a přemítal o sobě." Co to se mnou je? " Tohle byla jeho nejčastější otázka. Opakoval si ji pořád dokola, zatímco mlátil do všeho, co mu přišlo pod ruce. Někdy se mu chtělo až brečet. Ale propána, byl to přece Malfoy a Malfoyové své city dokážou skrývat! A pak tu byly ještě další otázky: "Co se stane, až se ta holka probere?" Za žádnou cenu nemohl přijít na její jméno." A mám jí to říct?" K ránu už se cítil trochu unavený, ale bylo už pozdě na to, aby šel spát. Zašel tedy do koupelny a opláchl si několikrát obličej studenou vodou. Musí se přece vzchopit!
Elizabeth mezitím pořád dumala. Pak ale jí blesklo hlavou: "Nikdo jiný, kromě Mafoye tam přece nebyl! To on musel udělat to modré světlo!" Pak se ale najednou zarazila. "Moment! Jestli tam nikdo jiný nebyl, tak to byl on, kdo mě dopravil sem! Ale proč by to dělal, když mě napadl?" Měla na něj vážně vztek. Musí se ho prostě na rovinu zeptat, jinak se udumá k smrti. Měla svůj plán.
Když už bylo úplné světlo, Elizabeth se zvedla z postele a vydala se do havraspárské komnaty. Musí se přece upravit a taky ještě nesmí zapomenout na učebnice. Když došla do své ložnice, všechny spolužačky už byly vzhůru. "El, kde jsi byla? Mě jednou fakt z tebe klepne!" přihnala se k ní Hellen. "Stalo se moc věcí." řekla jen Elizabeth. Už už jí to chtěla povyprávět, když Hellen řekla: "Ne, počkej i na Olivera." "Dobře." souhlasila a šla se nachystat na další den. Už ani nedoufala, že by byl normální.
Draco se také už připravoval. Musel něco dělat. Jen tak totiž na nic nemyslel. Udivilo ho, že na to nepřišel dřív. Nikdo z jeho koleje si díkybohu nevšiml, že celou noc nespal. Byl pyšný na své maskovací schopnosti. Vypadal přesně jako obvykle. A jak by si přál, kdyby tak vypadal i uvnitř.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama