Hello, it's me.

8. listopadu 2015 v 17:20 | VeryVeri |  Něco málo z mojí hlavy
Já. Buď sám sebou. Všude se to říká. Ve filmech, knihách i na internetu obecně. Ale co to ve skutečnosti je být sám sebou? Jde to vůbec?
Zamýšlím se a docházím k jedinému závěru. Jde to. Ale bez lidí. Když jsem s lidmi, musím se přizpůsobit, nemyslet jen na sebe a dělat to, co děljí oni. V podstatě jediným místem, kdy si v tu dobu můžu dělat, co chci, je moje hlava. Lidi nejsou špatní. Jsou a vždycky budou součástí mého života, ale nikdo z nich se nikdy pořádně nedozví, jaká opravdu jsem. Nemůžou mi nakouknout do hlavy. Neumí mi číst myšlenky. Jen já znám, jaká jsem.
Někdy si přeji, aby mé skutečné já někdo poznal a tím mě pochopil. Pochopil, proč dělám věci tak, jak dělám a proč se chovám, jak se chovám. Až tohle někdo z větší části pochopí, budu mu vděčná.
Už dlouho si říkám, že by to chtělo by to někam vyrazit. O samotě. Chovat se, přemýšlet a žít tak, jak uznáme za vhodné. Svobodně. Bez toho aby nám někdo říkal, co smíme a co ne. Z toho už jsme vyrostli. Jít lesem, po polích, mezi domy. Jít a nenechat si od lidí říkat, co smíme a co ne, a možná po delší době té cesty, potkám toho, kdo mi bude rozumět víc, než ostatní lidi, a já budu rozumět jemu.
Snad abych se vrátila k tomuto známému citátu bez autora: "Be yourself." Co tím někdo chtěl říct? Myslí se tím, že máme být introverti a žít pouze jen ve vlastní hlavě? Znamená to, že máme dělat šílenosti a nedbat na to, co si o nich i o nás lidé myslí? No jo. Jenže dělat neznamená být. Na smysl tomu asi nepřijdu, ale docela by mě zajímal názor ostatních lidí. Asi se na něco takového někoho zeptám. A začnu u vás.
Tak co to je skutečně "Be yourself?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama